Jaki tort wybrać na 18. urodziny? Sprawdź inspiracje od Cukierni Sowa!

Jaki tort wybrać na 18. urodziny? Sprawdź inspiracje od Cukierni Sowa!

 

Przekroczenie „magicznej” bariery 18 lat jest wyjątkową chwilą w życiu każdego nastolatka. To symboliczne wkroczenie w dorosłość i okazja do świętowania w gronie rodziny oraz przyjaciół. W takiej chwili nie może zabraknąć tortu urodzinowego, ale koniecznie innego niż zwykle! Na szczęście mistrzowie cukiernictwa mają nieograniczoną kreatywność i mogą zaproponować niebanalnie udekorowane wypieki. Jaką propozycję wybrać na osiemnastkę? Sprawdź nasz słodki przegląd!

Tort dekoracyjny – pomysł na słodkie wejście w dorosłość

Impreza z okazji 18. urodzin to dla wielu długo wyczekiwana okazja do zabawy. Możesz zdecydować się na zorganizowanie dwóch przyjęć – osobno dla grona rówieśników jubilata i najbliższej rodziny – lub jednego, łączącego kilka pokoleń. Warto mieć to na uwadze, planując oprawę tego wydarzenia. Niezależnie od formy imprezy, należy pamiętać o odpowiednim poczęstunku oraz sposobie jego podania. Może być to szwedzki stół, słodki candy bar lub bardziej uroczysty obiad. Jednak najważniejszy tego dnia jest oczywiście tort.

Tort musi robić wrażenie na zaproszonych gościach, ale i stanowić niezapomniany prezent dla jubilata. Dobrze, jeśli ozdoby są spersonalizowane i nawiązują do zainteresowań czy charakteru danej osoby. Pożądane są tu elementy humorystyczne oraz nietuzinkowe rozwiązania dekoracyjne. Zwróć również uwagę na płeć jubilata. Panowie szczególnie docenią sportowe akcenty lub bardziej odważny humor, choć nie jest to regułą. Czasami warto zdecydować się na minimalistyczny wygląd z jednym wyraźnym akcentem.

Szukasz inspiracji? Przedstawiamy najciekawsze torty urodzinowe na osiemnastkę od Cukierni Sowa.

Uwaga! 18 na liczniku!

Osiągnięcie pełnoletności często wiąże się również ze staraniami o uzyskanie prawa jazdy. Zabawne nawiązanie do obu tych wydarzeń można uzyskać poprzez tematyczny tort. W naszej pierwszej propozycji zaskakują dekoracje w stylu znaku drogowego z ograniczeniem prędkości. W oczy rzuca się liczba 18 otoczona czerwonym okręgiem, która w prosty i wymowny sposób wskazuje na świętowaną okazję.

Rozpędzony w stronę dorosłości

Jeśli chodzi o torty artystyczne dla młodego dorosłego, popularnością cieszą się wypieki nawiązujące dekoracjami do zainteresowań. Na naszym torcie rolę główną odgrywa motocykl. Otaczające całość płomienie tworzą rockowy klimat. Takim prezentem urodzinowym można nawiązać do motoryzacyjnego hobby lub zamiłowania do ekstremalnych doznań. Energetyczna czerwień pokrywającego ciasto lukru stanowi wyróżniający akcent w tym torcie.

tort na osiemnastkę

Przyjemności tylko dla pełnoletnich

Wkroczenie w 18. rok życia oznacza możliwość legalnego spróbowania rozrywek dotychczas niedozwolonych z racji wieku. Tort dekoracyjny z symbolicznym przedstawieniem zakazanych przyjemności to doskonały pomysł na oryginalny prezent dla jubilata. W przypadku tego tortu motywem głównym jest kasyno. Jego powierzchnia została bogato udekorowana atrybutami gier hazardowych: imitacją zielonego sukna, żetonami i kartami. Znalazło się również miejsce na… jadalne cygara!

W prezencie... słodki prezent!

Szukasz idealnego ciasta na przyjęcie niespodziankę z okazji osiemnastki? Tego rodzaju imprezy cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza na Zachodzie, i powoli zyskują powodzenie również w Polsce. Chcesz zaskoczyć osiemnastolatka formą tortu? Co powiesz na tort w kształcie prezentu? Czerwona masa cukrowa i ogromna kokarda z pewnością wywołają szeroki uśmiech na twarzy nie tylko jubilata, ale i wszystkich gości.

Tort pełen wspomnień

Personalizacja podarunków jest szczególnie pożądana podczas ważnych okazji. W ten sposób można pokazać swoje zaangażowanie i pamięć, ale też nawiązać do wyjątkowych wspomnień. Co powiesz na podarowanie osobie obchodzącej 18. urodziny tortu ze zdjęciem, np. zabawną fotografią z dzieciństwa? Zdjęcie jest nanoszone na białą czekoladę, która zdobi wierzch ciasta.

Artystyczny tort to doskonała urodzinowa niespodzianka!

Osiemnastka to wielkie wydarzenie – spraw, by ta szczególna impreza została zapamiętana na wiele lat! Z pewnością ułatwi Ci to niespodzianka w postaci tortu z artystycznymi dekoracjami. Cukiernia Sowa oferuje najlepsze torty na zamówienie w Warszawie i wielu innych polskich miastach. Nasze cukiernie znajdziesz również na przykład w Białymstoku oraz Lublinie. Proponujemy autorskie, bogato zdobione torty, które zrobią furorę na przyjęciu z okazji osiągnięcia pełnoletności. Wybierz słodkie dzieła od naszych mistrzów cukiernictwa!

 

Tagi
Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia. Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena