O czym pamiętać przed zamówieniem tortu komunijnego?

O czym pamiętać przed zamówieniem tortu komunijnego?

 

Zbliża się sezon komunijny. Najwyższy czas pomyśleć o torcie, czyli najważniejszym deserze podczas przyjęcia. Nie może go zabraknąć, niezależnie od miejsca czy wielkości imprezy. Ważne jest, by jego wygląd, jak i smak zadowoliły dzieci oraz najstarszych gości. Na co zwrócić uwagę, zamawiając tort komunijny? Sprawdź jak dostosować wielkość zamówienia do liczby zaproszonych.


 

Tort na komunię bez niespodzianek!

Pierwsza komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Uroczystość kościelną uzupełnia poczęstunek dla najbliższych odbywający się domu lub wynajętym lokalu. Bez wątpienia punktem kulminacyjnym przyjęcia, niezależnie od miejsca, jest tort komunijny. Ze względu na charakter tego rodzinnego święta styl tortu przypomina ten z chrztu świętego. W obydwu przypadkach dominuje biała kolorystyka wzbogacona symbolami religijnymi (księga, kielich, krzyż itp.). Jednak w przypadku tortów na komunię rezygnuje się z typowo niemowlęcych motywów, stawiając bardziej na uniwersalne dodatki. Nie oznacza to jednak, że warto pozbawiać go personalizacji. Wręcz przeciwnie.

Zarówno w tortach dla dziewczynek, jak i dla chłopców postaw na pastelowe odcienie ulubionych kolorów dzieci. Jeśli zależy Ci na efektownym torcie, w naszej ofercie znajdziesz także torty w kształcie lalki czy otwartej księgi. Oprócz tego na wierzchu warto zdecydować się na ozdobny napis „Pierwsza Komunia Święta”, a także datę oraz imię dziecka.

To tyle, jeżeli chodzi o sam wygląd. O czym jeszcze należy pamiętać, przed złożeniem zamówienia w cukierni?

tort-premium-komunia-cukiernia-sowa

Dostosuj ilość jedzenia do liczby gości

Nikt z nas nie lubi marnować jedzenia. Z drugiej strony poczęstunek dla gości odliczony co do jednej porcji również nie wygląda dobrze. Jak więc rozwiązać kwestię odpowiedniej wielkości tortu? Przede wszystkim ustal, ile dokładnie będzie zaproszonych. Następnie zastanów się, czy zamierzasz obdarować ich dodatkowych kawałkiem tortu „na drogę”. W końcu, czy na stole oprócz tortu będą również inne ciasta i słodkości? Odpowiadając na te pytania, z łatwością ustalisz, ile potrzebujesz ciasta. Zawsze lepiej, by kawałków było 2-3 więcej, tak na wszelki wypadek.

Oczywiście, zamawiając tort komunijny w Cukierni Sowa, nie musisz martwić się o to, jak duży tort zamówić. Wielkości podane w naszej ofercie na stronie pomogą Ci podjąć decyzję, a w razie wątpliwości nasi konsultanci chętnie służą radą.

Postaw na smaki, które pokochają dzieci

Nigdy nie zadowolisz w pełni każdego gościa, jeśli chodzi o smak tortu. Możesz jednak zdecydować się na klasyczne rozwiązania (śmietanka, czekolada), które z reguły odpowiadają większości gustom. Ze względu na obecność dzieci zrezygnuj z bardziej wyszukanych smaków jak kawa, praliny czy orzechy. Zamiast tego warto postawić na owoce, które są zdrową opcją dla najmłodszych.

Ponieważ komunie odbywają się w maju, zadbaj, by deser był lekki, w wiosenno-letnim stylu i nie przytłaczał słodyczą. Alternatywą dla ciężkich kremów jest biszkopt przełożony śmietanką.

komunijny-tort-ekstradekoracyjny-cukiernia-sowa

Bezpieczny dowóz i odpowiednia temperatura

Wiele osób, które zamawia tort na specjalną okazję, obawia się o jego trwałość, zwłaszcza podczas transportu. Tu wszystko zależy od rodzaju ciasta oraz dekoracji. Okrągły tort komunijny łatwo zapakować w pudełko. Więcej uwagi należy poświęcić ciastom piętrowym lub takich o nietypowych kształtach. Wówczas warto zdać się na doświadczenie Cukierni, która z pewnością będzie dysponować odpowiednim opakowaniem, a w razie potrzeby umożliwi rozłożenie pięter.

Jeśli chodzi o transport samochodem, najlepiej odbierać komunijne torty z osobą towarzyszącą, która przytrzyma je na kolanach. Pamiętaj, że problemem może być też pogoda – gdy przewozisz ciasto na dużą odległość, koniecznie zadbaj o pudełko termoizolacyjne lub lodówkę turystyczną. Nie będzie to konieczne w przypadku kilkukilometrowego dystansu. Więcej porad o tym, jak bezpiecznie przewieźć tort, znajdziesz w naszym artykule blogowym.

Dekoracyjne torty z Cukierni Sowa!

Zadbaj o gwiazdę komunijnego stołu, jaką będzie tort. Możesz wybrać ciasto wspólnie z dzieckiem lub potraktować ten element jako niespodziankę. Zanim zamówisz tort, zastanów się nad dopasowaniem dekoracji dla chłopca lub dziewczynki. Nie zapomnij przy tym o smaku oraz rozmiarze. Przepiękne torty komunijne znajdziesz w ofercie Cukierni Sowa. Odwiedź również nasz blog z poradami ekspertów o krojeniu ciast.

 

Tagi
Dzisiaj jest poniedziałek 26 lutego. Imieniny obchodzą: Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda