Prezent na Dzień Ojca z Cukierni Sowa – top 3 propozycje

 

 

Chociaż popularnością nie dorównuje może świętu wszystkich mam, Dzień Ojca w wielu domach obchodzony jest w szczególny sposób. Dla młodszych pociech to okazja do wręczenia laurki lub własnoręcznie wykonanego upominku. Starsze dzieci mogą wybrać spośród bardziej praktycznych prezentów. Sprawdź nasze słodkie i kawowe propozycje na Dzień Ojca.

Dzień Ojca – jakie jest źródło tej tradycji?

Zwyczaj obchodzenia Dnia Ojca sięga początków XX wieku i powstał jako odpowiedź na sukces święta mam. Najpierw miał on wymiar lokalny, a na pomysł świętowania wpadła w 1910 roku Sonory Smart Dodd z miasteczka Spokane. Kobietę wraz z piątką rodzeństwa samotnie wychowywał ojciec, weteran William Smart – córka postanowiła uhonorować trud i poświęcenie taty. Dzień Ojca przyjął się w innych rodzinach oraz w kolejnych miasteczkach, a w 1942 roku prezydent USA wprowadził święto do oficjalnego kalendarza.

Święto Dnia Ojca zyskało popularność również poza Ameryką i dziś obchodzone jest w wielu miejscach na świecie. W Polsce przypada ono 23 czerwca i zostało ustanowione w 1965 roku. W innych krajach najczęściej jest to święto ruchome i tak obchodzi się je:

  • w Niemczech w 39. dzień po Wielkanocy i jest jednocześnie Dniem Mężczyzn;

  • w Litwie w 1. niedzielę czerwca;

  • we Włoszech w Dzień Świętego Józefa;

  • w Wielkiej Brytanii w 3. niedzielę czerwca;

  • w krajach skandynawskich w 2. niedzielę listopada.

Jak spędzić Dzień Ojca? To zależy od rodzinnych zwyczajów oraz charakteru taty i jego wieku. Większość panów preferuje klasyczne upominki i świętowanie w towarzystwie dzieci. Poznaj nasze propozycje na prezent dla taty od Cukierni Sowa.

Kawa i zestaw filiżanek – zawsze trafiony prezent

Twój tata to prawdziwy kawosz? Podaruj mu praktyczny prezent, który przemówi do jego zmysłów. Aromatyczna kawa będzie doskonałym prezentem dla mężczyzny w każdym wieku. W ofercie naszej Cukierni znajdziesz szlachetną Arabikę pochodzącą z Ameryki Południowej w wersji ziarnistej lub rozpuszczalnej. W ofercie dostępne są również kapsułki do przygotowania w ekspresie.

A jaki dodatek do kawy? Zestaw filiżanek znakomicie uzupełni prezent z „małą czarną” w roli głównej. Naczynia mają pojemność 300 ml i są estetycznie zapakowane w kartonowe pudełko z logo Cukierni Sowa.
prezent-dzien-ojca-cukiernia

Wykwintne praliny dla taty smakosza

Dla Ojców ze słabością do słodyczy proponujemy słodkie propozycje z naszej galanterii czekoladowej. Na prezent dla taty sprawdzą się luksusowe praliny w różnych wariantach do wyboru. Gustowne drewniane skrzyneczki (mała lub duża) pełne słodkości to alternatywa dla marketowych bombonierek. Wyselekcjonowane czekoladki dostarczają niesamowitych doznań smakowych oraz wizualnych. Jeśli szukasz drobnego upominku do innego prezentu, sprawdź nasze pozostałe propozycje, m.in. praliny w dobrej cenie w okrągłym pudełeczku.

Tort na Dzień Ojca – klasyczny czy... zabawny?

Gdy czekoladki to za mało, postaw na tort na Dzień Ojca. Czekoladowy, owocowy, z bezą lub orzechami – w Cukierni Sowa znajdziesz wiele smaków do wyboru. Z naszej oferty polecamy zwłaszcza:

Alternatywą mogą być torty dekoracyjne z zabawnymi ozdobami (np. Tort Wąsy, Tort Rybak) lub imitujące kształt różnych przedmiotów, jak Tort 3D Jacht. Dekoracjami warto nawiązać do zainteresowań lub charakteru taty.

Słodki poczęstunek – w domu czy w cukierni?

Wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent z okazji Dnia Ojca. W ten sposób razem możecie świętować te wyjątkowe chwile. Zorganizuj podwieczorek w domu z ciastem i pyszną domową kawą lub zaproś tatę na poczęstunek do Cukierni. Polecamy słodkie desery, torty oraz ciastka, których możecie skosztować na miejscu. U nas wypijecie również pyszną kawę po wiedeńsku.

Z nami zadbasz, by Dzień Ojca był wyjątkowy!

Tak jak zapoczątkowała to Sonory Smart Dodd, tak Ty teraz możesz uczcić Dzień Ojca w wyjątkowy sposób. Skorzystaj z propozycji od Cukierni Sowa i zaplanuj wspólny podwieczorek przy kawie lub podaruj tacie słodkie upominki. Kawa po wiedeńsku, a może czekoladowa mocha? Zapraszamy do naszych Cukierni na tort i aromatyczne napoje!

Dzisiaj jest piątek 09 czerwca. Imieniny obchodzą: Anna, Felicjan, Pelagia, Sylwester, Sylwestra