TOP 5 zaskakujących śmiesznych tortów. Sprawdź!

 

Dzięki odpowiednim dekoracjom, torty nie są już jedynie smacznymi urodzinowymi wypiekami. Mogą równie dobrze stanowić spersonalizowany prezent czy w oryginalny sposób upamiętnić wyjątkowe wydarzenie. Coraz chętniej wybierane są torty artystyczne w zabawnej formie lub z niecodziennymi ozdobami. W jakich sytuacjach sprawdzą się takie ciasta? Dowiedz się i sprawdź oryginalne propozycje od mistrzów z Cukierni Sowa.


 

Kiedy zabawny tort dekoracyjny to dobry pomysł?

Każda radosna okazja jest dobra, by uczcić ją z humorem. Torty dekoracyjne sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji, gdy chcesz urozmaicić przyjęcie urodzinowe, okrągły jubileusz, uzyskanie prawa jazdy lub inny sukces. Zanim jednak zdecydujesz się na taki wypiek, upewnij się, że zostanie on dobrze odebrany. Śmieszne dekoracje wymagają dystansu do siebie, zwłaszcza jeśli ocierają się o czarny humor czy zaskakujące skojarzenia.

Mistrzowie cukiernictwa potrafią stworzyć prawdziwe dzieła sztuki z masy cukrowej i biszkoptu. Dużą popularnością cieszą się torty artystyczne, których cała bryła imituje dany przedmiot, np. zwierzę, pojazd itd. Takie trójwymiarowe ciasta robią wrażenie, ale wymagają wprawnej ręki cukiernika, by uzyskać realistyczny efekt. Alternatywą są ciasta ozdobione figurkami z masy cukrowej, które dodatkowo mogą być wzbogacone o zabawny tekst.

Możliwości jest naprawdę wiele. Sprawdź, jakie przykłady zabawnych tortów przygotowaliśmy dla Ciebie.

Tort Krowia zagroda

Nasza pierwsza propozycja to uroczy tort Krowia zagroda. Podstawę stanowi biszkopt na planie prostokąta imitujący pastwisko. Brzegi pokryte zieloną masą cukrową zdobi dekoracyjny płotek. Najciekawszym elementem są tu cukrowe figurki przedstawiające trzy krowy. Tort można dodatkowo spersonalizować, dodając napis: imię lub inny tekst.

Ten zabawny tort sprawdzi się jako prezent dla kogoś, kto obchodzi okrągłe urodziny i z dystansem podchodzi do swojego wieku. Taka dekoracja zachwyci osoby o pozytywnym usposobieniu, które czerpią z życia wszystko, co najlepsze.

Tort 3D Czołg

Trójwymiarowy tort dekoracyjny Czołg to małe dzieło sztuki. Pojazd gąsienicowy w kolorystyce moro został uformowany z biszkoptu i słodkiej masy cukrowej. Tort zachwyca detalami oraz doskonałym odwzorowaniem wszystkich elementów prawdziwego czołgu.

Wybierz tort w kształcie czołgu dla osoby zafascynowanej militariami. Może być to również aluzja nawiązująca do zdania prawa jazdy czy wyboru kariery w wojsku. Z takiego jadalnego pojazdu ucieszą się również chłopcy, którzy kolekcjonują wojskowe figurki.

czolg-tort-ekstradekoracyjny-cukiernia-sowa

Tort 3D Hamburger

Fast-food i słodycze? Takie połączenie sprawdza się idealnie w przypadku tortu Hamburger. Dzięki wprawnej ręce artysty-cukiernika tort do złudzenia przypomina ogromną bułkę z dodatkami. Spomiędzy warstw wystają nawet ozdoby imitujące roztopiony ser, pomidora czy sałatę.

Czy tort w kształcie hamburgera sprawdzi się tylko dla osób, które uwielbiają bary szybkiej obsługi? A może, jak na ironię, sprezentujesz go wegetarianinowi? Zrób niespodziankę na przyjęciu i obserwuj reakcję gości na widok tak kontrowersyjnego połączenia wizualno-smakowego.

Tort 3D Ryba

Takiego okazu jak tort 3D ryba nie powstydziłby się żaden wędkarz. Dzięki specjalnym technikom malowania zdobienia na torcie doskonale imitują charakterystyczną fakturę i kolor łusek.

Planujesz prezent urodzinowy dla fana wędkarstwa? Tort w kształcie ryby z pewnością wywoła uśmiech na ustach jubilata i wszystkich gości.

Tort Lama piniata

Co powiesz na tort urodzinowy rodem z gry wideo? Tort Lama Piniata do złudzenia przypomina element krajobrazu wyjęty z ekranu komputera. Na zielonej „polanie” znajdują się skrzynia skarbów, drzewka oraz inne przedmioty znane fanom pewnej popularnej gry wideo. W centralnej części mamy również cukrową figurkę lamy.

Nasz tort z lamą to humorystyczna aluzja, którą zrozumieją zapaleni gracze. Wybierając tę propozycję, z pewnością zyskasz dodatkowe punkty u jubilata.
lama-piniata-tort-ekstradekoracyjny-cukiernia-sowa

Artystyczny tort z przymrużeniem oka? Sprawdź w Cukierni Sowa!

Uważasz, że szkoda czasu na nudne wypieki urodzinowe, a z odrobiną humoru mijające lata nie są tak straszne? Odkryj nasze torty urodzinowe i wybierz taki, który najlepiej podkreśla osobowość jubilata lub w zabawny sposób nawiązuje do jego lub jej hobby. W ofercie Cukierni Sowa w Warszawie i wielu innych miastach dostępne są wypieki 3D oraz klasyczne torty z kolorowymi figurkami. Zobacz, jak wiele masz do wyboru!