Torty komunijne: jak wybrać ten wyjątkowy i ile to kosztuje?

 

Nieodłącznym elementem Pierwszej Komunii Świętej dziecka jest przyjęcie dla najbliższej rodziny. Planując menu na tę uroczystość, nie zapomnij również o słodkim poczęstunku. Przyjęło się, że na finał imprezy na stole pojawia się okazały tort komunijny, przygotowany specjalnie na tę okazję. Dekoracja takiego wypieku często dostosowana jest do płci dziecka – inne ozdoby znajdują się na torcie dla dziewczynki, inne na tym dla chłopca, lecz wspólnym mianownikiem jest w tym dniu kolor biały i pastelowe barwy. Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zamówieniu? Z jakiem wydatkiem musisz się liczyć? Przejdź do dalszej części artykułu, gdzie eksperci z Cukierni Sowa odpowiedzą na te i inne pytania!

Czym kierować się przy wyborze tortu komunijnego?

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia pochłaniają zwykle wiele czasu i energii zwłaszcza w dniach poprzedzających uroczystość. Nie dokładaj sobie stresu i zamów tort komunijny dla chłopca lub dziewczynki w Cukierni Sowa, a możesz być pewien, że będzie piękny i smakowity. Zanim złożysz zamówienie, musisz wiedzieć, ilu gości weźmie udział w przyjęciu. Od tego zależy wielkość wypieku i jego kształt. Pamiętaj również, by uzgodnić wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem – warto o tym pomyśleć nawet kilka miesięcy wcześniej i ustalić szczegóły w lokalnej Cukierni Sowa. Dekorujemy torty komunijne na wiele sposobów, więc cena ustalana jest indywidualnie przy każdym zamówieniu.

Postaw na klasykę: najpopularniejsze smaki tortów

Czas Pierwszych Komunii Świętych przypada na okres wiosenny, kiedy jest już zazwyczaj dość ciepło. Na tę jedyną w swoim rodzaju uroczystość polecamy wypieki z lekkimi kremami na bazie owoców. Taki orzeźwiający biszkoptowy tort jest idealnym zwieńczeniem odświętnego obiadu i dobrze komponuje się z filiżanką kawy. Co więcej, owocowe smaki są lubiane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci, których na takich przyjęciach zwykle nie brakuje. Naturalnie, klasyczne czekoladowe nadzienie również jest uniwersalne i na pewno większość gości zje takie ciasto z przyjemnością. Kremy na bazie alkoholu i niestandardowe kompozycje smakowe lepiej zostawić na inną okazję, a na przyjęcie komunijne wybrać te lubiane przez wszystkich.

Tort na komunię dla dziecka - Cukiernia Sowa

Dekoracje na tort dla dziewczynek i chłopców

W tym przypadku warto trzymać się klasycznej konwencji, czyli odcieni bieli i kolorów pastelowych. Bardzo popularne są wypieki w kształcie otwartej księgi, lecz tradycyjne okręgi również cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by spersonalizować tort na komunię dla dziewczynki lub dla chłopca. Pudroworóżowe lub błękitne detale urozmaicą dekorację, a jednocześnie będą eleganckie i stosowne do okazji. Natomiast uniwersalne motywy hostii, aniołów lub okazjonalne figurki zawsze się sprawdzą. Na tortach komunijnych dobrze wyglądają także złote, srebrne lub żółte akcenty. Ciekawym pomysłem są modne ostatnio minimalistyczne dekoracje z zielonych gałązek. Często pojawiają się również napisy z imieniem dziecka.

Ile kosztuje komunijny słodki poczęstunek?

Jeśli zastanawiasz się, z jakim kosztem wiąże się zamówienie takiego tortu, musisz wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Ostateczna cena wypieku zależy przede wszystkim od jego wielkości, kształtu, a także ilości i rodzaju ozdób. Takie ciasta dekorujemy najczęściej przy użyciu masy cukrowej, z której możemy stworzyć nie tylko jednolitą taflę na wierzchu, ale również zdobne detale. Zamawiając tort na komunię dla dziewczynki lub chłopca, przygotuj się na wydatek przynajmniej 100-150 zł za ciasto w najprostszej wersji. Im bardziej efektowny wypiek, tym cena proporcjonalnie wyższa. W Cukierniach Sowa oferujemy wiele wariantów dekoracyjnych ciast idealnych na Pierwszą Komunię Świętą, odpowiednich na każdą kieszeń.

Zamów wyjątkowy dekoracyjny tort w Cukierni Sowa!

Jeśli już niedługo czeka Cię Pierwsza Komunia Święta Twojego dziecka, nie zwlekaj i odwiedź jedną z Cukierni Sowa. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni tort na tę wyjątkową okazję. Możesz liczyć na nasz profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie, byś Ty w tym czasie mógł zając się przygotowaniami do rodzinnej uroczystości. Ozdobny tort komunijny od Sowy zachwyci gości smakiem i subtelną dekoracją dopasowaną do okazji. Przyjdź do nas i zamów go już dziś!