Przyszłość cukiernictwa w naszej siedzibie

06.10.2023
Przyszłość cukiernictwa w naszej siedzibie

Niedawno gościliśmy laureatów drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Uczniowskiego Cukierni Sowa.

 

Wiemy, że przyszłość branży zależy od młodych, pełnych pasji osób. Dlatego po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs cukierniczy dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Laureatami zostali:

1. miejsce - Katarzyna Mierzyńska

2. miejsce - Łukasz Tomasik

3. miejsce - Wiktoria Płucieniczak

Wyróżniliśmy również prace, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie:

Patrycja Szarowska

Zlata Dubovik

Zuzanna Brach

Tomasz Pajor

Martyna Podraza

Artem Halich

Adrianna Suchecka

Gabriela Ślusarczyk

Szymon Wiśniewski

Najważniejszą nagrodą były warsztaty z zakresu I poziomu sztuki czekoladziarskiej, prowadzone przez mistrzów cukierniczych: Pawła Małeckiego, Mariusza Buritty oraz Weroniki Stimma-Kosińskiej. Nasi nastoletni adepci pod okiem profesjonalistów przygotowali piękne i pyszne praliny.

 

Gościem specjalnym była Mistrzyni Świata w dekorowaniu tortów Jowita Woszczyńska, która nie tylko podzieliła się swoją wiedzą, ale również podarowała uczestnikom konkursu swoje książki za autografami. Natomiast nagrody rzeczowe oraz gratulacje wręczyła osobiście Aleksandra Sowa-Trzebińska! Uczestnicy konkursu mieli też okazję odbyć spacer po naszym zakładzie produkcyjnym i jeszcze bliżej poznać specyfikę branży cukierniczej.

 

Wiedza, talent oraz emocje towarzyszyły nam podczas całego konkursu. Jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Dzisiaj jest sobota 13 lipca. Imieniny obchodzą: Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz