Założycielka firmy kończy 100 lat!

 

18 września jest w tym roku wyjątkowym dniem dla Cukierni Sowa, ponieważ to setne urodziny współzałożycielki firmy,
Pani Stanisławy Sowy!

 

Gdy w 1946 roku wraz z mężem Feliksem otwierała pierwszy zakład cukierniczy - przy ulicy Pomorskiej, w Bydgoszczy - nie przypuszczała pewnie, że w 2021 roku Cukiernia Sowa będzie mieć przeszło 160 punktów sprzedaży!

 

Początki nie były łatwe z uwagi na brak surowców. Pani Stanisława wspomina lata powojenne: „Normy zaopatrzenia były wówczas tak niskie, że drogocenną mąkę czy cukier musieliśmy kupować w sklepie, a ponieważ takie zakupy obwarowane były licznymi ograniczeniami, kombinowaliśmy na wszelakie sposoby. Pomagali wszyscy: rodzina, przyjaciele, a czasami nawet zupełnie obcy, życzliwi ludzie. 10 sklepów, po 5 kg, to już było coś!” Z kolei w latach 60-tych XX wieku klienci przychodzili do cukierni z własnymi ciastami, które odpiekano dla nich za drobną opłatą.

 

Kolejne dekady w historii firmy to kolejne punkty sprzedaży, firmowe kawiarnie, zakłady produkcyjne i sukcesy, także na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że możemy w tym roku świętować zarówno 75-lecie istnienia Cukierni Sowa, jak i jubileusz urodzin Pani Stanisławy.

 

Życzymy Pani Stanisławie zdrowia i radości na kolejne lata!