Najpiękniejsze torty na świecie wykonuje mistrzyni z Cukierni Sowa!

 

Mamy ogromny powód do dumy! W naszym zespole pracuje światowa mistrzyni dekorowania tortów! Czujemy się naprawdę wyjątkowo, ponieważ cukiernia w Bydgoszczy była miejscem, gdzie Jowita Woszczyńska po raz pierwszy zetknęła się z profesjonalnym cukiernictwem i sztuką artystycznego dekorowania wypieków. Kilka lat później przyszedł czas na prestiżowy międzynarodowy konkurs Cake Designers World Championship, gdzie Polka zostawiła rywali daleko w tyle! Chcesz dowiedzieć się, na czym polegają takie zawody i jak wyglądała droga Jowity do zdobycia mistrzowskiego tytułu? Poznaj niesamowitą historię pewnej bydgoszczanki…

 

Rywalizacja na Cake Designers World Championship

Zawody na mistrzostwach dekoratorskich to nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych profesjonalistów. Na długo przed finałem uczestnicy pracowali nad indywidualnymi ozdobami na tort. Przygotowanie zwycięskiej kompozycji zajęło Jowicie, bagatela, 5 miesięcy. Żmudna i drobiazgowa praca zapewniła bydgoszczance zwycięstwo w roku 2019, w którym tematem przewodnim była „Tradycja i kultura Twojego kraju”. W trakcie ostatecznej rywalizacji, Polka i reprezentanci innych 16 państw mieli za zadanie wykonać dekoracje nawiązujące stylem do prezentowanej aranżacji. Miniatura wypieku oraz dwa zupełnie różne torty degustacyjne musiały powstać w ciągu zaledwie 8 godzin! Robi wrażenie, prawda?

 

Filozofka w krainie tortów

Co ciekawe, na samym początku swojej ścieżki zawodowej Jowita w ogóle nie brała pod uwagę pracy w cukiernictwie. Wypieki towarzyszyły jej od zawsze, a torty dekorowała już jako nastolatka. Była rozchwytywana przez rodzinę i przyjaciół, by tworzyć słodkie arcydzieła na spotkania i imprezy okolicznościowe. Po maturze wybrała filozofię, następnie wyjechała z mężem do Anglii, a na świat przyszło dwoje ich dzieci. Nieustannie jednak poszerzała swoją wiedzę o sztuce dekoratorskiej. Jak to się stało, że Jowita zajęła się profesjonalnym cukiernictwem? Jak to w życiu bywa - przez zupełny przypadek. Pewnego dnia Marcin Ignaszak z Cukierni Sowa w Bydgoszczy zetknął się z przepięknymi piernikowymi domkami i zainteresował się, kto jest ich autorem. I tak wszystko się zaczęło…

 

 

Droga Jowity Woszczyńskiej do złotego medalu

Nasza mistrzyni ma na swoim koncie zwycięstwa również w konkursach ogólnopolskich. Pierwszy raz Jowita zdobyła je w roku 2016, by w 2018 powtórzyć ten sukces. Właśnie ta wygrana dała Polce zielone światło do startu w światowych zawodach, które odbyły się w Mediolanie w 2019 roku. Zanim Jowita wzięła udział w swoim pierwszym tak prestiżowym konkursie, przez trzy lata szkoliła się u Sowy pod okiem mistrzów cukiernictwa, tworząc torty artystyczne dla klientów z Bydgoszczy i okolic. Wytrwałość i ciężka praca pozwoliły tej filigranowej i zawsze uśmiechniętej kobiecie wspiąć się na sam szczyt!

 

Jak wyglądał zwycięski tort?

Autorska dekoracja Jowity Woszczyńskiej przygotowana na mistrzostwa jest prawdziwym dziełem sztuki. Kunszt i precyzja wykonania misternych elementów budzi podziw zarówno wśród profesjonalistów, jak i laików. Polka nawiązała do wielu symboli jednoznacznie kojarzących się z tradycją i kulturą naszego kraju. Na samej górze tortu pod płaczącą wierzbą gra na fortepianie Fryderyk Chopin. Poniżej wypatrzysz Mikołaja Kopernika i gwiaździste niebo, jest też Jacek Malczewski przy pracy nad obrazem „Zatruta studnia” (realistyczne reprodukcje dzieł wykonała własnoręcznie Jowita!). Nie umkną Ci również odniesienia do ceramiki bolesławieckiej czy kultury łowickiej. Chlebowy wieniec, suszone zioła i polne kwiaty to także ukłon w stronę Polski. Ile razy przetarłeś oczy ze zdumienia, widząc wybitne dzieło naszej mistrzyni?

 

U nas znajdziesz wyjątkowe torty na zamówienie!

Jeśli marzysz o słodkim arcydziele na wyjątkową okazję, tort na zamówienie to doskonały wybór. W Bydgoszczy i innych polskich miastach, gdzie znajdują się nasze cukiernie, wybierzesz ciasto, które idealnie podkreśli charakter wydarzenia. Wieloletnie doświadczenie w dekorowaniu wypieków (przypominamy, że mamy w swoim zespole mistrzynię!) pozwoli nam stworzyć dla Ciebie słodkie dzieło sztuki. Znajdź najbliższą Cukiernię Sowa i zamów tort swoich marzeń!