Słodkie niespodzianki na Dzień Chłopaka

 

Dzień Chłopaka to popularne święto, które wypada w Polsce 30 września. Jak przygotować się do jego obchodów? Będą do tego niezbędne drobne upominki, którymi obdarujesz najbliższych chłopców w swoim otoczeniu. Takie niespodzianki na pewno sprawią im przyjemność, dlatego warto dobrze przemyśleć ich wybór. Sprawdź, jakie propozycje ma dla Ciebie Cukiernia Sowa.


 

Święto małych i dużych chłopców

W Polsce mężczyźni mają swoje święto aż dwa razy w roku. Jak to możliwe? W kalendarzu uwzględniono zarówno Dzień Mężczyzny (10 marca), jak i Dzień Chłopaka (30 września). Znacznie bardziej rozpowszechnione jest jednak drugie z wymienionych wydarzeń. Powód jest bardzo prosty: Dzień Mężczyzny jest dedykowany przede wszystkim dorosłym osobom. Dzień Chłopaka świętują zaś zarówno dzieci, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

30 września to doskonała okazja do tego, żeby docenić chłopców i mężczyzn w Twoim otoczeniu. Panowie zazwyczaj pamiętają o Dniu Kobiet, dlatego warto się im odwdzięczyć, składając życzenia oraz wręczając niewielkie prezenty. Takie sympatyczne akcenty wpływają pozytywnie na wzajemne relacje oraz skutecznie poprawiają nastrój. Jakie są najlepsze upominki? Powinny być nie tylko atrakcyjne i efektowne, ale też... pyszne. Tak jak ciasta i inne słodkie wypieki, które znajdziesz w Cukierni Sowa.

tort-jagodowy

Małe co nieco dla najbliższych chłopców

Świętowanie Dnia Chłopaka w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół warto rozpocząć już od samego rana. Przy tak wyjątkowej okazji możesz zaserwować najbliższym chłopcom pyszne śniadanie, w którym główną rolę gra deser, czyli najróżniejsze ciasta, tarty i rolady. Oczywiście, nie musisz ich samodzielnie piec. Cukiernia proponuje wiele wspaniałych wypieków, które oczarują swoim smakiem i wyglądem. Mogą to być choćby:

 • ciasta deserowe (np. tarta borówkowa),

 • kostki (np. królewska lub czarny las),

 • rolady (np. bezowa),

 • placki (np. migdałowy z wiśniami),

 • serniki (np. z jabłkami).

Chcesz sprawić swoim najbliższym wyjątkową niespodziankę? Podaruj ręcznie robione praliny. Możesz zdecydować się na dowolne kompozycje, wybierając ulubione smaki. Rozpływające się w ustach praliny z pewnością zrobią wrażenie i sprawią, że Panowie nie będą mogli się doczekać kolejnego Dnia Chłopaka.

Poczęstunek w szkolnej ławie

Słodkie upominki z okazji Dnia Chłopaka wypada zabrać ze sobą także do szkoły. W końcu chłopcy pamiętają o swoich koleżankach w Dniu Kobiet i obdarowują je kwiatkami lub innymi drobiazgami. Co więc można wręczyć kolegom w klasie lub w innej grupie uczniowskiej? Torty zachwycą wszystkich! Efektowny tort podarowany od dziewczyn na pewno spotka się z ogromnym entuzjazmem, tym bardziej, jeśli będzie to jeden z poniższych smaków:

 • truskawkowy,

 • chrupiąca malina,

 • jagodowy,

 • Cristal.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na wyjątkowy tort dekoracyjny (np. w kształcie piłki, uśmiechniętej emotki lub ze zdjęciem klasowym). Takie ekstradekoracyjne torty pięknie wyglądają i wspaniale smakują, dlatego sprawdzają się przy najbardziej uroczystych okazjach.

naked-cake-mini-slodki-bufet-cukiernia-sowa

Czym zaskoczyć kolegów z pracy?

Dzień Chłopaka można świętować również w pracy. W takim miejscu nie wypada jednak wręczać żadnych okazałych prezentów. Dlatego też dobrym pomysłem będzie słodki bufet z Cukierni Sowa, którym poczęstujesz wszystkich swoich współpracowników. Propozycje na Dzień Chłopaka to m.in.:

 • czekoladowy naked cake w wersji mini,

 • mini tarta malinowa z bezą,

 • mini deser tiramisu,

 • dakłas bankietowy.

Brzmi pysznie? I tak właśnie jest! Po takim początku dnia doskonały humor będzie towarzyszyć wszystkim pracownikom podczas wykonywania obowiązków w pracy. Aby się upewnić, że tak się stanie, możesz dodatkowo wręczyć kolegom lizaki truskawkowe, które również oferuje nasza Cukiernia. Ganasz truskawkowy i czekolada rubinowa przypadną do gustu wszystkim łasuchom!

Słodkie niespodzianki w Cukierni Sowa

Wiesz już, jakie słodkości warto podarować na Dzień Chłopaka, zarówno dla przyjaciół, kolegów z klasy, jak i współpracowników. Nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę i zamów ulubione łakocie już teraz. A znajdziesz je w Cukierni Sowa! Wyjątkowe torty, desery, tarty, ciasta oraz inne słodkie niespodzianki sprawią, że każda chwila stanie się wyjątkowa. Docenią to zarówno mali, jak i więksi chłopcy.

Dzisiaj jest niedziela 10 grudnia. Imieniny obchodzą: Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad