Wyjątkowy smak prosto z Azji. Poznaj nową Czekoladę Wietnam!

 

Robi Ci się cieplej na myśl o czekoladzie? Uwielbiasz to uczucie, gdy kosteczka o aksamitnej konsystencji rozpuszcza się na Twoim języku? Znamy to uczucie! Na pewno wiesz, że na jej smak wpływa przede wszystkim rodzaj ziaren oraz sposób ich fermentacji. Tylko najlepsze z nich zapewnią Ci głębię czekoladowego smaku. Na początku roku 2021 Cukiernie Sowa – w Bydgoszczy i innych miastach – przygotowały dla Ciebie prawdziwą gratkę! Dowiedz się więcej o naszej nowej czekoladzie Wietnam, prosto z dalekiej Azji! Czy wyruszysz z nami w podróż?

Galanteria czekoladowa od Sowy

Oprócz znakomitych ciast i tortów, w naszych cukierniach zajdziesz również wiele czekoladowych smakołyków. Jeśli jesteś miłośnikiem jedynego w swoim rodzaju smaku zamkniętego w tabliczce, nie będziesz zawiedziony. Od lat przywiązujemy szczególną uwagę do jakości ziaren, których używamy do produkcji naszych czekolad. Liczy się nie tylko ich jakość, ale również warunki, w jakich są uprawiane. Dbamy o to, by wybierać producentów działających w sposób etyczny, z poszanowaniem praw pracowników. Kupując czekoladę u Sowy, wiesz, że dając sobie chwilę przyjemności, robisz jednocześnie coś dobrego dla innych. Tak dokładnie jest w przypadku nowej tabliczki Wietnam. Chętnie opowiemy Ci więcej!

Zacznijmy od ziaren. Ziaren Trinitario

Czekolada Wietnam ma swoje początki w dalekiej Azji. To właśnie stamtąd pochodzą niezwykłe ziarna potrzebne do jej produkcji. Na czym polega ich wyjątkowość? Region delty rzeki Mekong dzięki niskiemu pH gleby jest idealnym miejscem do uprawy ziaren Trinitario. Kakao nabiera głębokiego kwaśnego smaku, który w wyniku fermentacji staje się niebywale szlachetny. Lokalni specjaliści w małych rodzinnych plantacjach dbają o idealne warunki uprawy ziaren oraz nadzorują ich prawidłową fermentację. Czekolada Wietnam to esencja kakao Trinitario zamknięta w rozpływających się w ustach kostkach. Praca ludzkich rąk i dbałość o każde drzewo pozwala uzyskać wspaniałe efekty, które w naszych cukierniach w Bydgoszczy i kilkudziesięciu innych miastach masz na wyciągnięcie ręki.

 

Cacao-Trace, czyli odpowiedzialna uprawa

Skąd możesz mieć pewność, że etyczna uprawa to nie tylko chwytliwe hasło reklamowe? Nasza czekolada Wietnam opatrzona jest certyfikatem Cacao-Trace. To jedyny w swoim rodzaju znak informujący o zrównoważonej produkcji kakao przez lokalnych rolników. Program Cacao-Trace działa prężnie w Wietnamie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Coroczne audyty gwarantują utrzymanie produkcji na właściwym poziomie. Kontrole służą również temu, by na bieżąco troszczyć się o dobro pracowników. Kupując czekoladę Wietnam masz okazję rozsmakować się w wyjątkowości kakao z ziaren Trinitario, ale także realnie wesprzeć tamtejszych rolników. Zgodzisz się, że to naprawdę dobre połączenie?

Czym wyróżnia się czekolada Wietnam?

Jeśli zastanawiasz się, co nowego można jeszcze odkryć w niepozornej tabliczce, spróbuj koniecznie czekolady Wietnam. Wielowymiarowy smak zamknięty w każdej kostce naprawdę Cię zaskoczy. Aromatyczna mieszkanka ziaren wprost z azjatyckiej „Małej Wenecji”, jak czasem nazywa się region delty Mekongu, to prawdziwa uczta dla Twoich zmysłów. Wyobraź sobie czekoladę, która jednocześnie zaskoczy Cię łagodnością i charakterystyczną głębią prażonych ziaren. Słodkie karmelowe nuty przeplatają się tu z aromatem mokki, tworząc niespotykane połączenie, do którego będziesz chciał wracać wiele razy. Nie wierzysz? Odwiedź naszą cukiernię i spróbuj wyjątkowego smakołyku rodem z dalekiej Azji. Pozwól swoim kubkom smakowym doświadczyć wielowymiarowego smaku, który na kilka chwil przeniesie Cię na wietnamską plantację. Czekolada z ziaren Trinitario wyśmienicie komponuje się także z filiżanką popołudniowej kawy. Wypróbuj to połączenie przy najbliższej okazji!

Cukiernie Sowa czekają na Ciebie!

Kawałek dobrej czekolady potrafi poprawić nastrój nawet w najgorszy dzień. Wstąp po tabliczkę pełną smaku do jednej z naszych cukierni. Nowość prosto z Wietnamu znajdziesz zarówno w Bydgoszczy, jak i we wszystkich innych lokalizacjach, które bez trudu wyszukasz na cukierniasowa.pl. Czekolada Wietnam to więcej niż słodki przysmak. To pewność, że wybierasz jakość i wspierasz etyczną produkcję. Czy może być lepiej? Spróbuj naszej czekolady i przekonaj się sam!