3 pomysły na spersonalizowany tort weselny. Jak wybrać dekorację ślubną?

 

Wybór tortu weselnego jest niemal równie czasochłonny, co sukni panny młodej, a do tego nie mniej ważny. Należy zwrócić uwagę na jego smak, odpowiednią liczbę porcji, no i oczywiście wygląd. Bo tort ślubny to nie tylko główny deser na przyjęciu, ale przede wszystkim wyrafinowana dekoracja i zwieńczenie tego wyjątkowego wydarzenia dla pary młodej. Obecnie panuje moda na personalizację i dostosowanie go do tematu przewodniego wesela. W tym artykule podpowiadamy, jakie dodatki wybrać na tort. Sprawdź nasze trzy propozycje i zaplanuj wymarzoną dekorację!

Torty dekoracyjne na ten szczególny dzień

W Polsce moda na efektowne torty artystyczne jest stosunkowo świeża i przywędrowała, jak większość tego typu trendów, z Zachodu. Tort, który tradycyjnie wnosi się dopiero o północy, ma być oczywiście przede wszystkim smaczny. Na tę kwestię wciąż kładzie się duży nacisk, natomiast oczekiwania co do jego wyglądu przez lata uległy znacznej zmianie. Często takie ciasto uatrakcyjnia słodki stół przez cały czas trwania wesela, pełniąc funkcję dekoracji. Wówczas wypiek powinien mieć specyficzną, „suchą” konsystencję, aby przetrwał wiele godzin poza lodówką.

Personalizację tortów ślubnych można wykonać na różne sposoby. W cukierniach oraz specjalistycznych sklepach dostępne są dodatki i akcesoria, które ułatwiają wykonanie weselnych ozdób. Mistrzowie słodkich wypieków chętnie korzystają z nich, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Dobór dekoracji powinien odzwierciedlać wybrany motyw przewodni wesela oraz spełniać oczekiwania pary młodej. Warto zwrócić uwagę na każdy aspekt konstrukcji takiego artystycznego tortu – w końcu ciasto zostanie zjedzone! Należy więc upewnić się, że przy krojeniu całość nie zapadnie się, a każdy kawałek zachowa estetyczny wygląd.

Kwiaty i owoce, które kochacie

Roślinne dekoracje to uniwersalna ozdoba, która pozwoli osiągnąć naprawdę spektakularny efekt. Doskonale nadaje się na taką okazję jak wesele. Torty ślubne ozdobione kwiatowymi pąkami można dopasować do wiązanki panny młodej lub bukietów na sali. Do dyspozycji są prawdziwe rośliny lub te wykonane z cukru. Decydując się na żywe kwiaty, zwróć uwagę na ich pochodzenie. Jeśli mają stanowić główną dekorację, muszą być czyste, suche, niepryskane, a przede wszystkim świeże. Cukiernik, który wykona taką ozdobę, powinien mieć w tym doświadczenie oraz wiedzę na temat poszczególnych gatunków – niektóre znane kwiaty są bowiem trujące (wilczomlecz, konwalia, lilie, tulipany), inne zaś nadają się nawet do jedzenia (stokrotka, lawenda, róża). Torty udekorowane kwiatami doskonale pasują do motywu romantycznego, boho lub glamour.

Figurki, które opowiedzą Waszą historię

Miniaturowe postacie państwa młodych to najbardziej znany dodatek do tortu dekoracyjnego. Figurki dają ogromne możliwości personalizacji tego wyjątkowego ciasta. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów – w przeróżnych kształtach, nawiązujące do zawodów, zainteresowań pary młodej czy popularnych filmów. W Cukierni Sowa wykonujemy je ręcznie z masy cukrowej. Ciekawym i stosunkowo tanim pomysłem jest zastąpienie tradycyjnych figurek postaciami z zestawów LEGO lub nawet zabawkami, np. w kształcie zwierząt. Wszystko w zależności od Waszego zamysłu, wyobraźni i poczucia humoru.

Ślubne toppery dekoracyjne

W ostatnich sezonach królują również toppery, czyli ozdobne napisy wykonane z trwałych materiałów, takich jak pleksi czy drewno. Doskonale komponują się z tortami weselnymi na stelażu, tworząc strzelistą rzeźbę. Chyba nie ma bardziej personalizującego dodatku – wykonuje się je bowiem na zamówienie, a państwo młodzi mogą sami wybrać treść, czcionkę czy kolor. Toppery można łatwo zamontować na praktycznie każdym rodzaju tortu. Dobrze, jeśli komponują się z winietkami na stole i resztą dekoracji.

W Cukierni Sowa spełniamy marzenia par młodych!

Personalizacja wesela za pomocą tortów artystycznych jest dziś niezwykle popularna. Każda para młoda pragnie w ten sposób podkreślić wyjątkowość wydarzenia. Bez wątpienia efektowna słodka rzeźba na długo pozostanie w pamięci zarówno nowożeńców, jak i gości. Wybierając cukiernię, która wykona Twój wymarzony dekoracyjny tort ślubny, zwróć uwagę na renomę marki oraz dotychczasowe realizacje. W Cukierni Sowa możesz zamówić słodkie dzieło sztuki wykonane przez mistrzynię świata w dekoracji tortów – Jowitę Woszczyńską. Odwiedź naszą stronę i sprawdź ofertę weselnych wypieków.