5 powodów, dlaczego lepiej kupić tort niż go upiec

 

Organizujesz ważną imprezę? Na Twoim przyjęciu nie może zabraknąć tortu. Sprawdź, co może zaoferować Ci profesjonalna cukiernia. Podpowiadamy, dlaczego bardziej opłaca się zamawiać wypieki niż przygotowywać je własnoręcznie. Poznaj 5 powodów, dla których gotowy tort jest najlepszym rozwiązaniem.


 

Co zyskujesz, zamawiając tort z cukierni?

Nawet jeśli lubisz spędzać czas w kuchni, tort na zamówienie może okazać się rozsądniejszą opcją od samodzielnego pieczenia. Szczególnie w przypadku ważnych imprez, gdy chcesz zrobić wrażenie na gościach, cukiernia jest prawdziwym wybawieniem. Z czego to wynika? Czym profesjonalne wypieki różnią się od wyrobów z kuchni amatora? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Nie pieczesz? Oszczędzasz czas!

Pieczenie i dekorowanie tortu jest bardzo pracochłonnym zadaniem. Dobrze zastanów się, czy masz tyle wolnego czasu. Musisz:

  • znaleźć odpowiedni przepis,

  • kupić wszystkie składniki,

  • upiec biszkopt,

  • przyrządzić krem (lub kremy, jeśli stawiasz na kilka smaków),

  • udekorować ciasto,

  • posprzątać po pracy w kuchni.

Lista zadań jest naprawdę długa. Nie wszystkie z nich będą dla Ciebie przyjemne. Poszukiwanie składników, czytanie opinii o przepisach na torty dla dzieci czy dorosłych, sprzątanie bałaganu na kuchennym blacie... Te czynności mogą być po prostu nużące. Jeśli należysz do ludzi, którzy toną w nadmiarze obowiązków i nie mają chwili dla siebie, po prostu wybierz tort na zamówienie. Dzięki niemu nie będziesz organizować imprezy pod presją uciekającego czasu.

Nie masz talentu? A może miksera? Nie musisz!

Twoja cukiernicza wizja może być wspaniała. Czy jednak jesteś w stanie ją zrealizować? Do pieczenia artystycznych ciast potrzebny jest talent. Jeśli go nie masz, trudno będzie Ci stworzyć ładny i smaczny tort. Sposobem na rozwiązanie braku talentu jest doświadczenie. Niestety, nie zdobędziesz go na kilka dni przed planowaną imprezą. Kolejnym problemem jest brak sprzętu. Przyrządzanie tortów ułatwiają nowoczesne miksery, rękawy cukiernicze, szablony i formy oraz narzędzia do modelowania masy. Na ich zakup potrzebne są pieniądze, co w oczywisty sposób zwiększa koszty przygotowania wypieku.

Tort na zamówienie to gwarancja sukcesu

Wyobraź sobie, że ciasto Ci po prostu nie wyszło. To przykre, ale zdarza się bardzo często. Wystarczą źle dobrana temperatura pieczenia, zbyt długi czas mieszania masy lub niewłaściwe proporcje składników. Zaczynanie od nowa to niepotrzebny stres i wydatek. Co gorsza, drugie podejście nie gwarantuje sukcesu, ponieważ jeśli będziesz zdenerwowany, możesz powielić swoje błędy. Zadbaj o swój spokój i złóż zamówienie w cukierni. Profesjonaliści dostarczą Ci idealny tort w uzgodnionym czasie lub wygodnie odbierzesz go w punkcie sprzedaży.

tort-weselny

Korzystasz z doświadczenia mistrzów cukiernictwa

Podobają Ci się torty artystyczne? Za każdym słodkim dziełem sztuki kryje się czyjaś pasja, wiedza i doświadczenie. Warto z niej skorzystać. Najlepsi cukiernicy wiedzą, jak:

  • równoważyć smak i konsystencję składników,

  • nadawać deserom określony styl,

  • tworzyć torty zgodne z najnowszymi trendami,

  • rzeźbić i formować dekoracyjne masy.

Efektem ich pracy są kilkupiętrowe konstrukcje, które przyciągają wzrok gości i wywołują niezwykłe emocje. Ciekawym przykładem jest Tort Maris Posa z motylem zaprojektowany przez mistrzynię świata w dekorowaniu wypieków, Jowitę Woszczyńską. Ma subtelny i romantyczny charakter. Cukiernicy dostarczają wielu inspiracji dla osób o różnym guście. Wyjątkową propozycją jest także pięciopiętrowy tort z motywem nocnego nieba.

Efekt wow masz od ręki!

Nie musisz zbyt wiele się zastanawiać. W asortymencie cukierni znajdziesz produkty dopasowane do gustu osób w różnym wieku i o różnych upodobaniach. Dobrym tego przykładem są torty dla dzieci inspirowane popularnymi bajkami i motywami uwielbianymi przez maluchy. Nawet jeśli nie masz pomysłu na deser, wystarczy przejrzeć katalog, by znaleźć coś odpowiedniego. W ten sposób osiągniesz piorunujący efekt przy minimalnym wysiłku.

To co? Wiesz już, dlaczego warto zaufać profesjonalnej Cukierni?

Zależy Ci na smacznym i efektownym torcie? Teraz już wiesz, dlaczego tort na zamówienie jest najlepszym rozwiązaniem. Oszczędzaj czas, unikaj stresu i ciesz się przepięknymi dekoracjami spod ręki profesjonalnych cukierników. Szukasz inspiracji? Skontaktuj się z nami lub znajdź jeden z naszych punktów sprzedaży, na przykład w Łodzi. Pokażemy Ci słodkie przysmaki, które zachwycają dzieci i dorosłych.