Dekoracyjny tort dla dziecka. Zobacz nasze 3 wyjątkowe inspiracje!

Dekoracyjny tort dla dziecka. Zobacz nasze 3 wyjątkowe inspiracje!

 

Urodziny dziecka to wyjątkowy dzień zarówno dla małego jubilata, jak i całej rodziny. Im nasza pociecha jest mniejsza, tym większą swobodę mamy w wyborze tortu. Wraz z wiekiem jednak warto dobrać motyw wypieku do zainteresowań lub ulubionych bajek. Na szczęście rodzaj dekoracji ogranicza dziś jedynie wyobraźnia i umiejętności cukierników. Jak to robią mistrzowie? Zainspiruj się naszymi propozycjami na oryginalne torty dekoracyjne dla dziecka.

Co mogą wyczarować mistrzowie cukiernictwa?

Wykonanie efektownego tortu urodzinowego wymaga talentu i cierpliwości. Warto więc powierzyć to zadanie profesjonalistom w swoim fachu. Choć wyobraźnia cukierników nie zna granic, dobrze jest sprecyzować swoje oczekiwania, aby efekt był jak najbardziej zadowalający, zwłaszcza dla dziecka. To właśnie konsultacja stanowi podstawę przygotowań wypieku i jego dekoracji. Po rozmowie z klientem specjalista tworzy wstępne szkice, które są dalej omawiane i modyfikowane aż do powstania ostatecznego projektu. W przeciwieństwie do typowych tortów dekoracyjnych na śluby czy firmowe eventy, ciasta dla najmłodszych są dużo bardziej fantazyjne i kolorowe. Z plastycznego lukru oraz innych jadalnych ozdób można stworzyć więc prawdziwe cuda:

 • torty 3D,
 • torty w formie zwierząt,
 • torty z figurkami z masy cukrowej,
 • torty z kwiatami,
 • torty z posypkami.

Oprócz głównego motywu dekoracyjnego, nawiązującego np. do bajki lub ulubionego sportowca, warto pamiętać o personalizacji tortu dla dziecka. Wszelkie napisy powinny być wykonane w podobnym stylu, co reszta ozdób.

Postacie wprost ze świata bajek

Bajki oraz ich bohaterowie stanowią często pierwsze fascynacje dla maluchów. Zainteresowanie poszczególnymi tytułami bywa niekiedy chwilowe, ale zdarza się, że dzieci latami pozostają wierni swoim ulubionym postaciom i uwielbiają wszystko, co z nimi związane. Obecnie do najpopularniejszych motywów dla kilkulatków należą:

 • Kraina Lodu,
 • Minionki,
 • Psi Patrol,
 • Świnka Peppa,
 • Auta,
 • LEGO.

Wymarzony tort dla dziecka imitujący postacie z bajek może być udekorowany płaskim wzorem wykonanym ze specjalnej masy plastycznej lub ozdobiony przestrzenną figurką, oczywiście jadalną. Jeśli młody jubilat nie ma ulubionego bohatera lub nie jesteś pewien, którą bajkę wybrać, warto zdecydować się na torty inspirowane baśniowym światem. Tęcze, jednorożce i korony to idealne motywy dla dziewczynek, chłopców z kolei ucieszą dekoracje w kształcie zamków, rycerzy czy zwierzątek.

Hobby dziecka: czołg, samochód, a może piłka?

W przypadku nieco starszych dzieci wybór motywów ozdobnych jest jeszcze większy. Kilkulatkowie mają często już swoje hobby i pasje, inne niż oglądanie bajek. Czy jest to piłka nożna, czy kolekcjonowanie figurek z dinozaurami, a może sklejanie modeli samolotów – torty dekoracyjne mogą przybierać najróżniejsze formy nawiązujące do zainteresowań. Wypieki te mają mniej lub bardziej tradycyjny kształt i najczęściej pokryte są malowaną masą cukrową. Pamiętaj, że takie torty sprawdzą się nie tylko na urodziny, ale i inne ważne wydarzenia: wygrany mecz, zdobycie nagrody w konkursie czy dowolne rodzinne święto.

Lalka 3D zamiast tradycyjnego tortu

Jeśli chcesz naprawdę zaskoczyć swoje dziecko oraz gości imprezy, postaw na torty 3D w kształcie lalek. Co to takiego? To efektowne wypieki, których podstawę stanowi lalka udekorowana ciastem i ozdobami z lukru, tak by stworzyć imitację sukni balowej. Taki kształt jednocześnie stabilizuje całą konstrukcję, dzięki czemu może ona osiągnąć całkiem pokaźne rozmiary. Gdy lalka przybrana jest w białą albę, ciasto może również stanowić główną atrakcję Komunii Świętej. Taka dekoracja to prawdziwy hit, zwłaszcza w przypadku dziewczynek w wieku, w którym lalki w przepięknych wieczorowych strojach są szczytem marzeń.

Zamów zaskakujący dekoracyjny tort dla swojego dziecka!

Niezapomniane urodziny lub ważne wydarzenie w życiu wymagają wyjątkowej oprawy. Torty dekoracyjne przeniosą Twoje dziecko do krainy bajek i ulubionych bohaterów, a gości zaskoczą efektownymi ozdobami. Mistrzowskie wypieki zamawiaj u profesjonalistów. Na stronie cukierni Sowa znajdziesz propozycje i aktualne oferty tortów dla dzieci w najróżniejszych formach, kolorach oraz smakach. Wybierz idealne ciasto na zwieńczenie wyjątkowego dnia.

Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia. Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena