Poznaj 4 kroki do zamówienia idealnego tortu weselnego!

Poznaj 4 kroki do zamówienia idealnego tortu weselnego!

 

Szykujesz się na swój wielki dzień i chcesz, by wszystko było idealne, zaczynając od sukni, a kończąc na torcie? Wybór tego ostatniego może być trudny – w końcu cukiernicy oferują dekoracyjne torty na zamówienie w różnych smakach, kształtach i rozmiarach. Podpowiadamy więc, na co musisz zwrócić uwagę, kupując swój wymarzony tort ślubny. Koniecznie przeczytaj!


 

Tort ślubny: jak mieć pewność, że będzie doskonały?

Weselne trendy cukiernicze zmieniają się bardzo dynamicznie, a cukiernie, próbujące za nimi nadążyć stale rozszerzają swoje oferty wypieków ślubnych. Wybór jest ogromny. Jeśli chcesz uniknąć podstawowych błędów, przemyśl przed zamówieniem kilka kluczowych kwestii dotyczących tortu na Twój ślub:

 • wagę i wysokość,

 • budowę i kształt,

 • styl i rodzaj tortu,

 • kolorystykę i dekoracje,

 • smak i wygląd w przekroju.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na cenę wypieku, więc są niezbędne, by ocenić, które warianty mieszczą się w Twoim weselnym budżecie.

Ustal, jak duży musi być tort i oszacuj budżet

Składając zamówienie, musisz znać dokładną lub przynajmniej przybliżoną liczbę weselnych gości. Jest ona podstawą do obliczenia wagi tortu oraz jego ceny. Cukiernicy zalecają średnio porcję 150 gramów na osobę, ale ta wartość może wzrosnąć, na przykład przy grubej warstwie czekolady lub masy cukrowej. W tym przypadku lepiej założyć 200-250 gramów na gościa.

Od wagi tortu zależy liczba jego poziomów, które mają z kolei wpływ na konstrukcję tortu i warunki transportu. Standardowy schemat wygląda następująco:

 • do 2,5 kg – 1 poziom,

 • 3-4 kg – 2 poziomy,

 • 5-6 kg – 3 poziomy,

 • 7-8 kg – 4 poziomy,

 • 9-10 kg – 5 poziomów.

Piętra w wyrobach o wadze do 7 kg można układać jedno na drugim. Przy większych zaleca się zastosowanie specjalnego stelażu.

Zanim złożysz zamówienie, sprawdź, ile aktualnie kosztują torty ślubne. Cena zależy od wielu czynników, ale najdroższe będą największe i najbardziej dekoracyjne wypieki.

Znajdź smak, który zachwyci weselnych gości

Ponieważ tort ślubny mają jeść wszyscy goście, lepiej unikać nietypowych i wyrazisty połączeń smakowych, które mogą nie przypaść im do gustu. Dobrym pomysłem może być zamówienie każdego piętra w innym smaku, ale tutaj też musisz zachować umiar i ograniczyć wybór do kilku wariantów. Pamiętaj, że deser weselny nie powinien być zbyt tłusty ani zbyt słodki, by goście szybko się nim nie przejedli.

dekoracyjne-torty-slubne

Wybierz wyjątkowe dekoracje na tort ślubny

Praktycznie każda uroczystość weselna ma jakiś styl lub motyw przewodni i dobrze, żeby tort do niego pasował. Możliwości dekoracyjnych jest wiele i najczęściej wykorzystuje się:

 • lukier,

 • jagody i owoce,

 • żywe kwiaty,

 • ozdoby z papieru waflowego, mastyksu, masy cukrowej,

 • czekoladę,

 • drobne słodycze, np. bezy, makaroniki, pianki,

 • izomalt (twardy karmel),

 • różnego rodzaju kremy i posypki.

Torty ślubne mogą być minimalistyczne i bardzo proste lub dekoracyjne, pełne dodatków i ozdób. Ważne, by nie przesadzić i dobrać dekoracje pasujące do charakteru wydarzenia i wystroju sali. Oczywiście najważniejszy jest smak, ale wygląd również ma znaczenie. W końcu tort weselny musi dobrze prezentować się na zdjęciach.

Znajdź mistrzów cukiernictwa, którym możesz zaufać

Aby upewnić się, że cukiernia, którą wybierzesz do wykonania tortu weselnego, sprosta zadaniu, zapoznaj się z opiniami na jej temat, przejrzyj zdjęcia zrealizowanych zamówień na portalach społecznościowych i sprawdź, jakie torty dekoracyjne i ślubne ma w katalogu. Jeśli masz już sprecyzowane wymagania, nie decyduj się na pierwszą wybraną cukiernię. Poproś o wycenę w kilku miejscach i porównaj ich oferty oraz ceny. Zwróć szczególną uwagę na to, czy jest dostępny dowóz zamówienia na wskazany adres i na jakich warunkach. Nie chcesz w dniu ślubu martwić się dodatkowo o konieczność przewiezienia tortu, tym bardziej że taka operacja wymaga odpowiednich zabezpieczeń i temperatury. Dobra cukiernia powinna też oferować możliwość umówienia się na degustację.

Wiesz już, który z naszych tortów wybrać?

Jeśli chcesz, by Twój tort miał nie tylko zachwycający wygląd, ale też smak, pamiętaj o naszych wskazówkach i koniecznie odwiedź Cukiernię Sowa. Sprzedajemy wyjątkowe i smaczne torty weselne w Bydgoszczy i całej Polsce, w dowolnym kształcie, kolorze i stylu. A jeśli nie znajdziesz interesującego Cię wariantu, możesz złożyć indywidualne zamówienie. Wszystkie torty ślubne dowozimy bezpiecznie na wskazany adres. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Tagi
Dzisiaj jest sobota 02 marca. Imieniny obchodzą: Absalon, Paweł, Januaria, Agnieszka, Symplicjusz, Michał, Helena, Franciszek, Henryk, Krzysztof, Prosper